Serenas  Web Sitesi Kullanım Koşulları

Bu sayfayı kullanılarak Serenas'a iletilen kişisel bilgilerin kullanılması, Gizlilik Politikası bölümünde düzenlenen koşullar ile mümkün olmaktadır

Serenas  Web Sitesi’ni ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Bu web sitesinin sahibi Serenas  Turizm Kongre ve Organizasyon Hizmetleri Ltd. Şti.’ne ait olup, site üzerinde her tür organizasyon, kullanım ve tasarruf yetkisi Serenas’a aittir. Lütfen siteyi kullanmadan önce kullanım koşullarını dikkatle okuyunuz. Siteye girmek ve kullanmakla sitenin kullanım ve sözleşme kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz.

1.Serenas, sözleşme şartları da dahil olmak üzere, site ve site uzantılarında mevcut her tür koşulu ve bilgiyi önceden herhangi bir ihtara hacet olmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer.

2. İşbu siteye girilmesi veya sitenin kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek her tür ihtilaf Türk kanunlarına tabi olup, ihtilafların çözümünde Ankara Mahkemeleri münhasıran yetkilidir.Serenas’ın kullanıcının bulunduğu ülkede dava açma hakkı saklıdır.

3. Serenas web sitesinde mevcut olan bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sürekli şekilde kontrol etmektedir. Ancak tüm itinalı çalışmaya rağmen, web sayfalarındaki bilgiler fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir. Serenas’ın web sitesinde bulacağınız materyal ve bilgiler siteye verildiği anda sunulmuştur, ilgili hizmetin güncel durumu ile sitede yer alan durumu arasında farklılık olabilir. Web sitesindeki bilgilerin, güncelliği, doğruluğu,şartları, kalitesi, performansı, pazarlanabilirliği, belli bir amaca uygunluğu ve Serenas’ın WEB sayfasında yer alan ve bunlarla sınırlı olmayan, bunlarla bağlantılı veya bağımsız diğer bilgi, hizmet veya ürünlere etkisi ile tamlığı hakkında herhangi bir sarih ya da zımni garanti verilmemekte ve taahhütte bulunulmamaktadır.

Web Sayfasında Değişiklik Yapma Hakkı

Serenas işbu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürülüğe girer. Sitenin kullanımı ya da siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir.
Serenas, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata , ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Web Sayfalarına Link Verilmesi

Bu site üzerinden başka sitelere link verilmesi mümkündür, Serenas link verilen sayfalardaki bilgilerin doğruluğunu garanti etmemekte, herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır. Bu sayfaların bir kısmı Serenas dışındaki kuruluşlar tarafından ve o kuruluşların sorumluluğunda düzenlenmekte olup, ilgili sayfaların kullanımı Serenas’dan bağımsız şekilde ilgili kuruluşun koşul ve şartları tahtında gerçekleşir, Serenas bu sayfa ve bağlantılı hizmetlerin kullanımı konusunda bir sorumluluk almamakta ve herhangi bir tavsiyede bulunmamaktadır. Bu siteleri kullanımla doğabilecek zararlar kullanıcının kendi sorumluluğundadır.
Serenas bu tür link verilen sayfalara erişimi, kendi yazılı muvafakatına bağlayabileceği gibi, Serenas’ın uygun görmeyeceği linklere erişimi her zaman kesebilir.

Fikri Mülkiyet Haklarına İlişkin Uyarı

Serenas Web Sitesi’nin sahibi Serenas Turizm Kongre ve Organizasyon Hizmetleri Ltd. Şti.’dir. Bu sayfada bulunan bilgiler, yazılar, resimler, markalar, slogan ve diğer işaretler ile sair fikri mülkiyet haklarına ilişkin bilgilerin korunmasına yönelik programlarla, sayfa düzeni ve işbu web sayfasının sunumu Serenas’ın ya da Serenas’ın lisans aldığı kuruluşların mülkiyetindedir. Serenas’dan önceden yazılı muvafakat alınmaksızın, işbu web sayfasındaki bilgilerin ya da bu sayfaya ilişkin her tür veritabanı, web sitesi, software-code’ların kısmen ya da tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, yayımlanması, online ya da diğer bir medya kullanılmak suretiyle gönderimi, dağıtımı, satılması yasaktır. Bu sayfadaki bilgilerin kısmen kopyalanması, basılması ancak ticari olmayan kişisel ihtiyaç için mümkündür.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

Serenas, bu siteye girilmesi, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan sorumlu değildir. Serenas, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Bu siteye ya da link verilen sitelere girilmesi ya da sitenin kullanılması ile Serenas’ın kullanım/ziyaret sonucunda, doğabilecek her tür sorumluluktan, mahkeme ve diğer masraflar da dahil olmak üzere her tür zarar ve talep hakkından beri kılındığı kabul edilmektedir.

REZERVASYONLAR:

Satın alınacak hizmetler web sitemiz aracılığıyla internet üzerinden veya form ile yapılabilmektedir.

1. İnternet Bankacılığı ile Rezervasyon


Web sitemiz aracılığıyla  satın alınacak hizmetler seçenekli olarak banka havalesi veya kredi kartı ile ödenebilmektedir.

1.1 Internet Bankacılığı/  EFT/HAVALE İle Ödeme

İnternet üzerinden banka havalesi ile satın alınacak hizmetlerde sistem üzerinde istenilen tüm bilgiler katılımcı tarafından eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Rezervasyon bilgilerinin içinde katılımcının talebini otomatik olarak tanımlayan referans numarası da bulunmaktadır. Katılımcı bu bilgilerin bir kopyasını alabilmektedir ya da referans numarasını kaydedebilmektedir.Bu bilgileri ve banka dekontunu web sitesinde yer alan ilgili faks numarasına veya e-posta adresine göndermesi gerekmektedir.

Banka dekontunda mutlaka katılımcının ad,soyad bilgileri olmalıdır.

Rezervasyon detaylarına ilişkin olarak gönderilen banka dekontunda ki tutarın, banka  hesabımıza geçtiğinin teyidini takiben;

  • rezervasyon ve ödeme detaylarını içeren onay e-postası,
  • rezervasyon ile ilgili tüm iptal/iade işlemlerini gösteren bilgi e-postaları,

rezervasyon sırasında belirtilen katılımcı e-posta adresine, 10 gün içerisinde, gönderilecektir.

1.2 Internet Bankacılığı/  Kredi Kartı İle Ödeme


İnternet üzerinden kredi kart ile satın alınacak hizmetlerde sistem üzerinde istenilen tüm bilgiler katılımcı tarafından eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Rezervasyon bilgilerinin içinde katılımcının talebini otomatik olarak tanımlayan referans numarası da bulunmaktadır. Katılımcı bu bilgilerin bir kopyasını alabilmektedir ya da refereans numarasını kaydedebilmektedir.

Kredi kartı ile satın alınan hizmetler  Yeni Türk Lirası veya Avro olarak ödenebilmektedir.Türk bankalarına ait kredi kartları ile yapılacak işlemlerde Ytl pos cihazı, Türkiye dışındaki bankalara ait kredi kartları ile yapılacak işlemlerde Avro pos cihazı kullanılmalıdır.Türkiye bankalarına ait olmayan bir kredi kartı ile Ytl pos cihazından yapılacak olan işlemlerde kur farklılıkları doğabilecektir, Serenas bu farklılıktan ötürü herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

Web sitemizde gerçekleştirdiğiniz satın alma işlemi esnasında  referans alınan döviz kurları  dolayısıyla  oluşabilecek  ücret farklılığına istinaden, Ortaklığımızdan hak talep edilmeyecektir.
İnternet üzerinden yapılan işlemlerde bağlantı hatalarından dolayı oluşabilecek sorunlardan Serenas sorumlu değildir.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde sadece Visa ve MasterCard kabul edilmektedir. 

 Rezervasyon tamamlandıktan sonra ;

  • rezervasyon ve ödeme detaylarını içeren onay e-postası,
  • rezervasyon ile ilgili tüm iptal/iade işlemleri ile ilgili bilgi e-postaları,

 

rezervasyon sırasında belirtilen katılımcı e-posta adresine, 10 gün içerisinde, gönderilecektir.

2.Form ile Rezervasyon

Form / Kredi Kartı ile Ödeme

Web sayfasında yer alan form’un bir kopyası  tam ve eksiksiksiz olarak doldurulduktan sonra web sitesinde yer alan ilgili faks numarasına veya e-posta adresine gönderilmelidir, formlarda rezervasyon sırasında kredi kartı numaranız, geçerlilik süresi ve  kredi kartınızın 3 haneli güvenlik kodunu (CVC Numarası) girmeniz istenecektir. Güvenlik kodu kredi kartının arkasında, imza hanesinde bulunan kredi kartı numarasından sonra yer alan üç rakamdır.

Ücret, rezervasyonunuz için kullanılan kredi kartından tahsil edilir. Ödeme yapılan kredi kartı sahibinin kongre katılımcısı olması zorunlu değildir.

Form gönderilmeden önce kredi kartı sahibi tarafından imzalanmalıdır.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde sadece Visa ve Master Card kabul edilmektedir. 

Kredi kartı sahibinin kongre katılımcısı olmaması halinde kredi kartı sahibinin güvenliği açısından, isim ve soyisim bilgileri form’da belirtilmelidir.

Rezervasyon tamamlandıktan sonra ;

  • rezervasyon ve ödeme detaylarını içeren onay e-postası,
  • rezervasyon ile ilgili tüm iptal/iade işlemleri ile ilgili bilgi e-postaları

rezervasyon sırasında belirtilen katılımcı e-posta adresine, 10 gün içerisinde, gönderilecektir.
  
2. Form / EFT/HAVALE İle Ödeme
Web sayfasında yer alan form’un bir kopyası  tam ve eksiksiksiz olarak doldurulduktan sonra web sitesinde yer alan ilgili faks numarasına veya e-posta adresine gönderilmelidir.

Banka havalesi ile ödeme yapan katılımcıların  Form ile birlikte banka dekontlarını Serenas Turizm’e faks veya e-posta yolu ile göndermeleri gerekmektedir,banka dekontu’nun üzerinde mutlaka katılımcının ad,soyad bilgileri olmalıdır.

Rezervasyon detaylarına ilişkin olarak gönderilen banka dekontunda ki tutarın, banka  hesabımıza geçtiğinin teyidini takiben;

  • rezervasyon ve ödeme detaylarını içeren onay e-postası,
  • rezervasyon ile ilgili tüm iptal/iade işlemlerini gösteren bilgi e-postaları,

rezervasyon sırasında belirtilen katılımcı e-posta adresine, 10 gün içerisinde, gönderilecektir

 

GENEL KURALLAR:
Katılımcı, satın aldığı rezervasyonun ücretinin verilen opsiyon süresi içinde Serenas’ın hesabına ulaştırılmasından sorumludur. EFT/HAVALE işlemlerinde bankacılık sistem ve uygulamalarından doğabilecek gecikmeler ile diğer hiçbir aksaklıktan (eksik/fazla EFT/HAVALE tutarı, havale limiti ve bunlarla sınırlı olmaksızın her tür aksaklık) Serenas sorumlu değildir. İhtilaf halinde Serenas kayıtları kesin delil olacaktır.

Her türlü ödeme yapıldıktan sonra 10 gün içerisinde katılımcı nın rezervasyon sırasında bildirmiş olduğu e-posta adresine konfirmasyon mektubu gönderilecektir. 

Asıl olan Serenas’daki bilgilerdir.

İlgili fiyat ve bilgilerin değiştirme hakkını elimizde saklı tutarız.

Her türlü bilgi 3. şahıslar ile paylaşılmaz sadece Serenas ve Düzenleme kurulu arasında paylaşılır.

İPTAL/İADE:

Tüm iade ve iptal işlemleri için, web sayfasında yayınlanan Serenas e-posta adresine, söz konusu iade veya iptal işlemi ile ilgili mesaj gönderilmelidir.

Banka havalesi ile yapılan işlemlerin iadesi için banka hesabına ait; banka hesap no, hesap adı, Swift code Iban no bilgilerinin eksiksiz olarak Serenas’a bildirilmesi gerekmektedir.

İptal ve iade halinde ödenen bedelden web sayfasında ve form’da da yer alan aşağıdaki tablo üzerindeki oranlarda iptal ücreti mahsubu yapılarak iptal ve iade işlemi yapılacaktır.

15 Haziran 2008 öncesi

İptal Ücretleri

71 gün ve üzeri

Servis Ücreti*

70 to 30 days

50% toplam tutarın

29 to 0 days

100% toplam tutarın

No Show

100% toplam tutarınServis ücreti Kdv dahil kişi başı 50 Euro’dur.

Tüm iadeler kongre sonrasında yapılacaktır.

Kongre kayıt ve transfer ücretlerinde iade yapılmamaktadır.